Historia firmy

Firma WIMA Service powstała w kwietniu 2008 roku.
Od samego początku doświadczenie, zaangażowanie i determinacja właściciela sprawiły, iż grono dotąd lojalnych klientów, zaczęło z każdym dniem się powiększać.
W sierpniu 2008 roku podpisaliśmy umowę o wzajemnej współpracy z naszym belgijskim partnerem Spanogroup. Współpraca opiera się na świadczeniu usług transportowych i jednoczesnym zakupie przez nas płyt Durelis, które dostarczamy do największych sieci w Polsce.

Dysponujemy taborem własnym 6 ciągników siodłowych MAN TGX z naczepami typu mega coilmulda marki Wielton oraz 5 autami do dostaw ekspresowych dwoma 9 paletowymi, dwoma 8 paletowymi a także jedną 6 paletową chłodnią z rejestracją temperatury.
W naszej firmie zaufaliśmy 3 markom tj. MAN, Renault i Mercedes.

Nowoczesny tabor
Wiek auta, nie przekraczający 1,5 roku, umożliwia nam bezproblemowe dostawy i pewność, że nasi klienci będą zawsze zadowoleni.
Oprócz własnych jednostek transportowych, posiadamy grono sprawdzonych i wykwalifikowanych przewoźników, którzy realizują dla nas około 1000 przewozów miesięcznie.
W marcu bieżącego roku wprowadziliśmy do oferty przesyłki drobnicowe i usługi magazynowe. W chwili obecnej posiadamy do dyspozycji 1500 m2 magazynu w Białogardzie oraz 200 m2 magazynu chłodniczego w naszej fabryce w Zieliniu.

Chronologia
    Kwiecień 2008 – rozpoczęcie działalności firmy WIMA Service Marcin Ryckiewicz
    Sierpień 2008 – rozpoczęcie współpracy z firmą Spanogroup – naszym belgijskim partnerem handlowym
    Październik 2009 – zakup zakładu produkcji naturalnych przysmaków dla psów w Zieliniu