hidroflam

Płyta wiórowa zatrzymująca rozprzestrzenianie się ognia, w połączeniu z właściwościami płyty P5 (odporne na wilgod). Klasyfikacja reakcji na ogieŃ B-s2,dO

fire retardant   construction flooring   moisture resistant

 

KLASA PRODUKTU: P5
CERTYFIKAT: EN 312

 

OPIS

Płyty wiórowe o dużej gęstości szlifowane, klejone klejem melaminowo-formaldehydowym MUF. Płyty podlegają minimalnej ekspansji i obrzękowi w warunkach wysokiej wilgotności. Nadaje się do zastosowao nośnych w warunkach wilgotnych, może byd pokryta papierem, melaminą, fornirem lub laminatem. Płyta jest łatwa w obróbce i charakteryzuje się niską emisją formaldehydu (klasy E1). Płyty są ciepło-i ognioodporne, stosowane w szczególności w budynkach użyteczności publicznej takich jak szpitale, lotniska, domy wypoczynkowe, teatry, hotele, itp. Hidroflam ? wstrzymuje wysokie temperatury i hamuje rozprzestrzenianie się ognia i dymu. Wydzielające się podczas pożaru gazy nie są żrące i nie wpływają niekorzystnie na inne materiały. Temperatura zapłonu HIDROFLAM wynosi 700 ° C w porównaniu do 450 ° C dla niektórych rodzajów drewna surowego. Czas wypalania HIDROFLAM wynosi 30 mm / h lub 0,5 mm / min.

ZASTOSOWANIE PRODUKTU

Płyty mogą byd stosowane w klasie usług 2 (ograniczenia temperatury i wilgotności otoczenia) i mogą byd używane tylko w biologicznych klasach zagrożenia 1 i 2 EN 335-3. Płyty muszą byd zabezpieczone przed bezpośrednim kontaktem z wodą. Muszą one byd ułożone płasko na paletach lub za pomocą odpowiedniej liczby poprzecznych. Rada: płyta będzie się rozszerzad w zmiennych warunkach wilgotności. Stosowad odpowiednie cięcie, frezowanie i narzędzia wiertnicze. Wpływ płyty na zahamowanie pożaru może odbid się niestety na narzędziach, a tym samym skrócid ich żywotnośd. Płyty w wyjątkowych sytuacjach mogą wejśd w reakcje z niektórymi klejami czy farbami, dlatego też zaleca się przeprowadzenie testu przed ostateczną instalacją.

WYMIARY

Grubości: od 10 do 22 mm. Szerokośd i długośd: 2440 – 2620 do 6300 długości. Spano ma wysokiej wydajności piły, które obsługują wszystkie wymiary cięcia. W zasadzie wszystkie grubości i długości / szerokości dostępne są w ramach możliwości prasy.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

DODATKOWE INFORMACJE

KARTA PRODUKTU