Zamiennik płyty OSB3. Najbardziej rozpowszechniona płyta budowlana w budowie domów szkieletowych.

moisture resistant   construction flooring

KLASA PRODUKTU: P5
NORMA: EN 312
OPIS

Wysokiej gęstości płyty wiórowe z nieoszlifowaną, twardą powierzchnią, klejone klejem melaminowo - formaldehydowym . Płyta podlega minimalnej ekspansji i obrzękowi w warunkach wysokiej wilgotności. Nadaje się do zastosowań nośnych w warunkach wilgotnych, a także jako konkretne formy deskowania, szalowania. Płyta jest łatwa w obróbce charakteryzuje się niską emisją formaldehydu (klasy E1).

ZASTOSOWANIE PRODUKTU

Płyty mogą być stosowane w klasie usług 2 (ograniczenia temperatury i wilgotności otoczenia) i mogą być wykorzystywane w biologicznych klasach zagrożenia 1 i 2 EN 335-3. W czasie, a zwłaszcza po instalacji płyty muszą, gdzie to możliwe, być optymalnie zabezpieczone przed bezpośrednim kontaktem z wodą. Muszą one być ułożone płasko na paletach lub za pomocą odpowiedniej liczby poprzecznych. Płyty nie powinny być przechowywane w pozycji pionowej, chyba że można uniknąć kontaktu z podłożem. Płyta będzie się rozszerzać / kurczyć w zmiennych warunkach wilgotności, choć w mniejszym stopniu niż standardowa E1. Stosować odpowiednie cięcie, frezowanie i narzędzia wiertnicze. Durelis Populaire można wykorzystywać do kładzenia podłóg (zob. Durelis FLOOR), ścian, do remontów i konstrukcji dachu. Durelis Populaire może być również stosowany w odniesieniu do krótkoterminowych szalunków (max. 2 dni, absorbent szalunku). W przypadku zastosowania odpowiedniego oleju do demontażu mogą być wykorzystywane wielokrotnie. W klasie 2, muszą być stosowane narzędzia odporne na korozję, np. ze stali ocynkowanej. Gwoździe lub śruby powinny być przymocowane co najmniej 8 mm od krawędzi płyty.

WYMIARY

GRUBOŚĆ: od 8 do 28 mm. Szerokość i długość: 2440 – 2620 do 6300 długość. Spano ma wysokiej wydajności piły, które obsługują wszystkie wymiary cięcia. W zasadzie wszystkie grubości i długości / szerokości dostępne są w ramach możliwości prasy.

GALERIA ZASTOSOWAŃ

MATERIAŁY DODATKOWE

pdficon                      pdficon

   KARTA PRODUKTU                    ULOTKA PROMOCYJNA